מה זה BI או בינה עסקית וכיצד היא מסייעת לארגונים?

בשנים האחרונות השוק סוער סביב "BI" (בינה עסקית). אנשים רבים משתמשים במונח, אך מעטים מבינים את חשיבותו ואת ההשלכות על הביצועים הארגוניים. מאמר זה יסביר את "מה?", "למה?" וה-"כיצד?" של הבינה העיסקית.

אז מה היא בעצם בינה עסקית?

BI הוא השימוש בטכנולוגיות מחשוב עבור:

                איסוף נתונים

                שילוב נתונים

                ניתוח נתונים

                הצגת מידע עסקי

פתרונות BI מאפשרים לארגונים להציג מידע היסטורי עדכני ולחזות מגמות עתידיות. באמצעות אינטליגנציה פעילה, פתרונות BI מאפשרים גם קבלת החלטות יעילה יותר, ברמה הטקטית, האסטרטגית והתפעולית בארגון.

פתרונות BI מסייעים למשתמשים שאינם טכניים לקבל את ההחלטות הנכונות, על ידי ניתוח כמויות גדולות של מידע, ממקורות מרובים, ומציגים את המשתמשים עם אינדיקטורים ברורים לפעולה המתאימה.

מידע BI מוצג בדרך כלל בפני משתמשים במרכזי שליטה, הכוללים פרמטרים רלוונטיים להחלטות שהמשתמש צריך לבצע.

כמויות המידע מקשות על ניתוח הנתונים

הצורך בתגובה מהירה לשינויים בשוק מצד אחד ויצירת תכניות עבודה מבוססות וארוכות טווח מצריכה מכולנו ניתוח נתונים מהיר ואבטחת אמינות המסקנות.  עם זאת, מעטים מאיתנו יש את הכישורים והזמן לאסוף ולנתח את כמויות גדולות של נתונים הנדרשים כדי .להגיע להחלטות איכותיות ומבוססות

פתרונות BI נועדו על מנת לשפר את הדרך בה אנחנו מקבלים החלטות עסקיות בארגון. מערכות בינה עסקית, כשמם כן הם, מטפלים באיסוף ובאינטגרציה של כמויות גדולות של נתונים, המגיעים, לעיתים קרובות, ממערכות מרובות והצגתם בצורה ויזואלית פשוטה. המערכת מספקת מענה לצרכים עסקיים ברורים עבור מדדים מדויקים אותם נגדיר.

שילוב של ראיה עסקית ומחשבה טכנולוגית

היתרון הגדול לארגונים בשימוש מערכות BI הוא העובדה שקלות השימוש והצגת הנתונים הברורה, מאפשרת לכל מי שצריך לקבל החלטות מושכלות מבלי ידע טכנולוגי.

למי זה מתאים?

כל עובד בארגון שצריך  לקבל החלטות מבוססות מידע, נמדד על ביצועיו ומוגדרים עבורו מדדים מדוייקים יכול להשתמש בבינה עסקית על מנת למקד את מאמציו בפעילויות החשובות ביותר שיובילו לתוצאות האיכותיות ביותר.

במילים אחרות מנהלים זוטרים ובכירים בכל ענף, ובמרבית המחלקות הארגוניות יפיקו רווח מהשימוש במערכות אלו. 

  • מכירות
  • שיווק
  • מימון
  •   ייצור
  • תפעול
  •  מחקר ופיתוח
  •  משאבי אנוש

עושים סדר בבלאגן - מה אפשר להשיג בעזרת BI?

עידן ה-Big Data מאפשר לנו גישה לכמויות אדירות של מידע ממקורות מרובים. המפתח להפקת ROI טוב (החזר על השקעה) מנתונים ומידע הוא להיות מסוגל לייצר מידע תפעולי ותחרותי. מערכות בינה עסקית מאפשרות ליייצר מחוונים פשוטים ומרכזי שליטה המאפשרים למשתמשים ארגוניים להתמקד בגידול שלהם, ולארגון להמשיך להשתפר ולהגיע לתוצאות עסקיות טובות יותר.

מאיפה מתחילים?

החדשות הטובות הן כי היום ישנם מספר פתרונות פשוטים לשימוש, אשר משתמשים שאינם טכניים יכולים להפיק מהם מידע בקלות.

פתרונות אלה מתחילים בתוספות ל-  Microsoft Excel(כגון PowerView ו- (Power Pivot המאפשרים למשתמשים להישאר בנוחות של יישום ידוע (Excel), תוך הרחבת היכולות של התמודדות עם קבוצות מורכבות של מידע.

ניתן לבנות פתרונות מקיפים יותר באמצעות Power BI Desktop ו Office 365 Power BI Service

אנחנו בכרמל הדרכה נמצאים פה בשבילך

ה– BI מתפתח במהירות ומינוף מוצלח של בינה עסקית דורש את היכולת להעריך ולהתנסות עם גישות וטכנולוגיות חדשות, כדי לשמור על קשר עם שיטות העבודה המומלצות של BI.

המדריכים המקצועיים שלנו יכולים לספק לכל מי שזקוק בארגון הכשרה התפורה בדיוק לצרכיו של המשתמש, להעריך וליישם מערכות BI  המתאימות לארגון שלך ולמשתמשים שלך.

חברת כרמל הדרכה הינה מרכז הדרכה מורשה של מיקרוסופט העולמית, 
החברה מתמחה בקורסים טכנולוגיים בפריסה ארצית ובאתר הלקוח.
לפתרונות הדרכה וליצירת קשר לחצו כאן

Follow Us

Carmel Training © All Rights Reserved 2021