קורסי מיקרוסופט לארגונים – כרמל הדרכה

Microsoft Partner

קורס גוגל – Google Earth

תוכן עניינים

גוגל אתרים - Google Sites הינו יישום (חינמי כמובן), המאפשר לאדם או לחברה להקים אתר אינטרנט – מבלי להשקיע כסף בבניית דומיין (שם מתחם, נועד לייצג את כתובת האתר, כך שעל ידי הזנתו בשורת הכתובת בדפדפן, נגיע לדף האינטרנט הנכון), אלא להשתמש בשרתים של גוגל ליצירת קישור לשיתוף אנשים אחרים.

גוגל קנתה עשרות רבות של חברות תוכן והייטק המתמחות במגוון רחב מאוד של תחומים-

החל מתוכנות לניהול תמונות דיגיטליות, שירות עריכת תמונות מקוון, חברות המספקות שירותי דחיסת ווידאו או בכלל חברות המפתחות את יכולות הוידאו המתקדמות לכל הממשקים; דרך חברות המספקות שירותי תוכן, כמו עריכה מקוונת של קובצי אופיס, תוכנת מסרים מיידיים, מערכות הפעלה לטלוויזיות, משקפיים חכמים, בניית מודלים תלת ממדים ועוד; וכלה בכל החברות שמפתחות את הכלים לשילוב במערכת האנדרואיד- אחת המפתחת גדג'טים (חפיצים) מותאמים למערכות הפעלה; האחרת המתמחה בשיפור נוחות ההקלדה בצג מגע; השלישית היא בכלל חברת  מוטורולה מוביליטי, המעניקה לגוגל, בין השאר, מגוון רחב של פטנטים בתחום המכשירים הניידים.

הרכישות הללו מאפשרות לגוגל לשלב מערכות ולהפיק יישומים ברמה גבוהה ביותר, המקבלים את כל המעטפת.

כזה הוא ה-  Google Earth – (הערה: אומנם גרסת הביטא של Earth מאפשרת את פתיחת היישום בדפדפנים שונים, אך מומלץ לפתוח אותו מדפדפן גוגל – הכרום).

יישום זה מאפשר צפייה חזותית בכל מקום על פני כדור הארץ ברמה שלא הכרנו קודם לכן. כניסה אליו תציג את כדור הארץ בתלת ממד (ומשפט פתיחה משתנה המציג כמה מיליארדי נתונים עובדו).

מיד לאחר מכן, יוצג לנו כדה"א בגדול, במרכז התמונה וכשנעמוד על הכדור עם העכבר, לחיצה ממושכת על העכבר וגרירה לכל מקום תשנה לנו את הסיבוב של הכדור. לחיצה על הגלגלת בעכבר תאפשר zoom in & zoom out, כלומר- להגדיל ולהקטין את המבט מכדור הארץ קטן ורחוק, עד לרמת בניין ברחוב.

בנוסף לכדור במרכז התמונה מתווספים שני כלי ניווט:

כלי הניווט הראשון

ממוקם כסרגל אנכי מימין המאפשר מגוון אפשרויות:

לחיצה על 3 הפסים תפתח לנו את פרטי המשתמש שלנו, חשבון גוגל בו אנו מקושרים, סגנון מפה, אפשרויות לשמירת המקומות שלנו, כניסה להגדרות ושינוי העדפות.

לחיצה על החיפוש יאפשר לנו לחפש מיקום עד רמת הרחוב הספציפי – חיפוש רחוב יקשר אותנו לאפליקציה נוספת של גוגל, ה Google Street View עליה נרחיב בהמשך.

לחיצה על אייקון זה, שנראה כמו הגה של ספינת עץ – תכניס אותנו לתוספת חדשה שמזמינה את הגולשים לטיולים מרהיבים ברחבי העולם.  ה-Voyager.

ה-Voyager מספק שלל סיבות לבילוי בתוכנה. גוגל שיתפה פעולה עם אמנים כמו פדריקו וינר או גופים כמו הבי-בי-סי ו-Digital globe כדי להציע סיורים מודרכים במגוון נושאים: מאמנות ותרבות דרך היסטוריה ותרבויות אבודות וכלה בנסיעות וטבע.

לחיצה על הקובייה – כלי נחמד – המדמה הטלת קובייה מקרית למקום בו נרצה לבקר ע"פ כדה"א, כל לחיצה נוספת תשלח אותנו במהירות, ובתצוגה גרפית גבוהה – אל מקום אחר בעולם.

לחצן המדמה כרטיסיה, מאפשר לנו לשמור מקומות וקבצים בפורמט kml (נקודות ספציפיות על המפה)

לחצן הקישור באפשר לנו לשלוח קישור ישירות או לינק לאתר ספציפי שמצאנו

לחצן הסרגל מאפשר לנו למדוד מרחק מנקודה לנקודה, ואף מספר נק' במפה (בכמה וכמה מדדים).

כלי הניווט השני

ממוקם בפינה למטה משמאל – המאפשר לנו להזיז את כדור הארץ, גם מכאן; תצוגה בתלת ממד, או בדו ממד, והחלק הכי יפה הוא משיכה פיזית של הסמל של האדם לתוך מיקום ספציפי ע"פ כדור הארץ, מדינה, אזור, עיר, שכונה, רחוב. בכל זמן נתון כשאנו מתמקדים במקום מסוים, הכדור הקטן משמאל מראה לנו היכן אנו ממוקמים

בדוגמה הבאה:

התקרבתי, והתמקדתי ביבשת אירופה, הכדור "נדלק" וסומנה מסגרת מסביב ליבשת אירופה.

אם אתקרב יותר.. נניח נצא מהיבשת הזו ונעבור ליבשת מעניינת יותר ובה מדינה ממש רלוונטית.. נכון, זו אחת קטנה, אבל, ניתן לראות היכן התמקמנו.

כדי לאפשר לנו כניסה לתצוגה של רחוב ובניין אחד ספציפי מתוך כל כדור הארץ, גוגל המשיכה להתפתח ופיתחה את היישום: Google Street View.

קורס גוגל
תוכן עניינים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
למה לבחור בכרמל הדרכה?
אנחנו מציעים פתרונות איכותיים להדרכות מקצועיות שחוסכות לכם זמן ומשאבים, ומספקים לכם את הכלים לקחת את כישורי האקסל שלכם עוד צעד קדימה!
מרצים מובילים

בעלי ניסיון הדרכתי ומעשי עשיר

מגיעים אליכם

אתם קובעים את מיקום הקורס והמועד

תאוריה ותרגול

חומרי לימוד ומעבדות רשמיות של מיקרוסופט הזמינים בענן

תוכנית מותאמת

התאמה מלאה ואישית לדרישות ולצרכי הארגון

למדו מהמומחים שלנו
קורס גוגל
קורס גוגל – Google Sites

גוגל אתרים – Google Sites הינו יישום (חינמי כמובן), המאפשר לאדם או לחברה להקים אתר אינטרנט – מבלי להשקיע כסף בבניית דומיין (שם מתחם, נועד לייצג את כתובת האתר, כך שעל ידי הזנתו בשורת הכתובת בדפדפן, נגיע לדף האינטרנט הנכון), אלא להשתמש בשרתים של גוגל ליצירת קישור לשיתוף אנשים אחרים.

קרא עוד »
קורס גוגל
קורס גוגל – Google Font

יישום נחמד נוסף שכדאי להכיר זהו יישום הגופנים של גוגל, (הפונטים). גופן, כפי שאנו מכירים היטב בכל פלטפורמה בה אנו כותבים במחשב – היא למעשה הצורה והמבנה של הכתב.

קרא עוד »
קורס גוגל
קורס גוגל – עיצוב שקפים

בניית מצגת היא למעשה רצף של שקף ועוד שקף עד לקבלת מצגת שלמה, נדמה זאת לסרט: פריים ועוד פריים אנחנו בונים סרט, כל פריים עומד בזכות עצמו, חיבור כולם יחד ייתן את הסרט השלם.

קרא עוד »

מתחיל ב-06.06.2024

1 מפגש

16:00 - 09:00
Azure AI Fundamentals
דילוג לתוכן