קורסי מיקרוסופט לארגונים – כרמל הדרכה

Microsoft Partner

קורס גוגל – Sheets יצירה

תוכן עניינים

ה Sheets – הגיליון האלקטרוני של גוגל – כמקביל ל Excel של מיקרוסופט, הוא היישום הרביעי והאחרון שאותו נציג - מיישומיי האופיס של גוגל.

כותרת נושא זה היא יצירה – כיוון שלמרות וניתן, כמובן, לפתוח גיליון אלקטרוני ישירות – במקרים רבים לא כך הוא הדבר, וגיליון ה Google Sheets נוצר דווקא ממקורות אחרים.

מקורות חיצוניים

דרך אחת היא דרך גוגל טפסים, ה Google Forms – (כפי שהובטח להרחיב בנושא), כשאני מקבל את תוצאות הניתוח בטפסים:

גוגל טפסים

ה Google Forms – (כפי שהובטח להרחיב בנושא), כשאני מקבל את תוצאות הניתוח בטפסים:

ניתן לראות שישנו סמל קטן ירוק (הצבע הירוק, צבע של הגיליון האלקטרוני)

לחיצה עליו תפתח את ישירות את יישום הגיליון האלקטרוני של גוגל – ה Google Sheets.

היישום יפתח כך שכל משתתף יופיע בשורה נפרדת, וכל שאלה תופיע בעמודה נפרדת.

מי שעבד בעבר באקסל, מבין עד כמה חשוב שהנתונים יהיו בנויים כך לצורך חישוב וניתוח.

להלן התוצאה שהתקבלה כשלחצנו על הלחצן שמשמעותו – .

* ראשית ניתן לראות שהגיליון נוצר באופן אוטומטי, כלומר קיבלנו תשובה ראשונה לשאלה של פרק זה – יצירה.

ניתן א"כ, לראות בגיליון שנוצר – מצד שמאל את התאריך והשעה שבה מקבל השאלון שלח את הטופס, עמודה זו לא הייתה נתונה כאחת השאלות, אך יכולה להיות משמעותית עבורנו בהרבה מאוד מצבים, וכמובן שגם ניתן לנתח נתונים ולפלח אותם על בסיס מידע זה.

בעמודה B כתובת המייל – גם שאלה זו לא הכנסנו לשאלון, אלא שכשהגדרנו בשאלון כתובת המייל הוגדרה כסעיף חובה ונכנסה כעמודה נוספת לגיליון .

היתרון הגדול בעבודה בענן, שהכל מתעדכן בזמן אמת, ולכן אם אנשים נוספים ישלחו תשובות, אפילו כשהגיליון פתוח, יתווספו שורות חדשות לגיליון.

הערה: אם נכתוב כעת בשורה 10 ידנית, ובמקביל משתתף נוסף ימלא את הטופס, או אפילו לאחר זמן  – התוכן שהקלדנו ירד אוטומטית לשורה 11.

(נוסחאות שהפעלנו על השורות הקיימות, לא בהכרח יעדכנו אוטומטית).

יצירת גיליון באקסל

דרך נוספת ליצור גיליון היא ליצור אותו באקסל ולעבוד עליו ב Google Sheets.

רבים מעדיפים לעבוד באקסל, שהיא תוכנת הדגל של מיקרוסופט, גם מתוך הרגל וגם, ובכלל, בזכות היכולות האדירות שלה. הסיבה להעביר אותה לגוגל היא בשל יכולות השיתוף, או מי שהתרגל לעבוד ב Google Sheets.

מכיוון שהרוב המוחלט של אוכלוסיית המשתמשים בגיליונות האלקטרונים עובדים עם אקסל של מיקרוסופט, מיקרוסופט לא יצרה לחצן שמאפשר המרה ל Google Sheets, ולכן קראנו לזה העברה;  לעומת זאת גוגל, שרוצה לאפשר למשתמש עבודה רציפה, ומודעת ליתרון של מיקרוסופט בגיליונות האלקטרונים, הוסיפה את האפשרות לחיצה על אפשרות זו תוריד את חוברת העבודה לקובץ אקסל.

הערה: גוגל אף הגדילה לעשות בנושא זה, וכיום אפשרה עבודה בתוך אקסל שתשמר בענן של גוגל ישירות.

הדרך להעביר קבצים מאקסל ל Sheets מתבצעת בכמה אופנים:

1. לשמור את הקובץ ולשלוח אותו במייל – ב Gmail ואז נקבל אפשרות  כשנלחץ על פתיחת הקובץ, נשים לב להערת ההמשך:

זה למעשה המהות של פתיחת קבצי אקסל כ Google Sheets, שמירה בענן!

2. שמירה בענן – הכונן של גוגל ה –  Google Driveניתן להיכנס לכונן, בחשבון שלנו ושם נבקש להעלות את הקבצים הרלוונטיים, ואפילו את כל התיקיה

3. הורדת ה – Google Driveלמחשב באופן פיזי ליצירת כונן מסונכרן, וגרירת המסמכים אליו באופן הרגיל בו אנו גוררים קבצים לתיקיות או באופן בו אנו שומרים קבצים.

4. יצירת סנכרון אוטומטי לענן לכל תיקיה במחשב עליה אנו עובדים ללא צורך בשינוי העבודה שלנו.

יצירת גיליון תוכנות ERP או תוכנות Database

עוד דרך ליצור גיליון, היא דרך תוכנות ERP או תוכנות Database  אחרות, שאצלן מובנה ייצוא הנתונים לגיליון של גוגל. אמנם לרובם המוחלט כפתור היצוא מייצא לאקסל, אך זה תלוי בצורך של החברה ובבניה פשוטה של מפתחי התוכנה .

פתיחת גיליון ב- Google Sheets

דרך רביעית ליצור גיליון, היא כמובן לפתוח אותו ישירות ב Google Sheets.

כשאנו פותחים את גיליון ה Sheets זו התצוגה אותה נראה:

בכל יישום אופיס שראינו עד כה אין צורך לשמור, אך יש צורך לרשום שם הקובץ.

סרגל הכלים עיצוב נמצא גם כאן בראש העמוד.

ניתן לראות שאפילו הפינה הימנית של תא 1A שמסומן בדוגמה – נראה בדיוק כמו לחצן גרירת נוסחה של אקסל, ועושה את אותה עבודה. אם נשנה את כיוון הגיליון מימין לשמאל, הלחצן ישנה את מקומו לפינה השמאלית.

בתחתית הגיליון, מימין, נראה את שמות הגיליונות ולחיצה על ה + תוסיף לנו גיליון נוסף. מערום הקווים שלידם מאפשר, מעבר מהיר לגיליון אחר, ומציין באיזה גיליון אנו נמצאים.

אחד הכפתורים היעילים ביותר הוא כפתור הכוכב (), לחיצה עליו תציע אפשרויות מגוונות ודי קולעות לצרכים של המשתמש: נוסחאות, גרפים, עיצובים ועוד.. כשנסמן מספר תאים בהם ישנם נתונים, נקבל ליד סימן הכוכב את סכום התאים שסימנן, ניתן לשנות שם את האפשרויות ל- ספירה, ממוצע, מקסימום ומינימום.

קורס גוגל
תוכן עניינים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
למה לבחור בכרמל הדרכה?
אנחנו מציעים פתרונות איכותיים להדרכות מקצועיות שחוסכות לכם זמן ומשאבים, ומספקים לכם את הכלים לקחת את כישורי האקסל שלכם עוד צעד קדימה!
מרצים מובילים

בעלי ניסיון הדרכתי ומעשי עשיר

מגיעים אליכם

אתם קובעים את מיקום הקורס והמועד

תאוריה ותרגול

חומרי לימוד ומעבדות רשמיות של מיקרוסופט הזמינים בענן

תוכנית מותאמת

התאמה מלאה ואישית לדרישות ולצרכי הארגון

למדו מהמומחים שלנו
קורס גוגל
קורס גוגל – Google Sites

גוגל אתרים – Google Sites הינו יישום (חינמי כמובן), המאפשר לאדם או לחברה להקים אתר אינטרנט – מבלי להשקיע כסף בבניית דומיין (שם מתחם, נועד לייצג את כתובת האתר, כך שעל ידי הזנתו בשורת הכתובת בדפדפן, נגיע לדף האינטרנט הנכון), אלא להשתמש בשרתים של גוגל ליצירת קישור לשיתוף אנשים אחרים.

קרא עוד »
קורס גוגל
קורס גוגל – Google Font

יישום נחמד נוסף שכדאי להכיר זהו יישום הגופנים של גוגל, (הפונטים). גופן, כפי שאנו מכירים היטב בכל פלטפורמה בה אנו כותבים במחשב – היא למעשה הצורה והמבנה של הכתב.

קרא עוד »
קורס גוגל
קורס גוגל – Google Earth

גוגל אתרים – Google Sites הינו יישום (חינמי כמובן), המאפשר לאדם או לחברה להקים אתר אינטרנט – מבלי להשקיע כסף בבניית דומיין (שם מתחם, נועד לייצג את כתובת האתר, כך שעל ידי הזנתו בשורת הכתובת בדפדפן, נגיע לדף האינטרנט הנכון), אלא להשתמש בשרתים של גוגל ליצירת קישור לשיתוף אנשים אחרים.

קרא עוד »
קורס גוגל
קורס גוגל – עיצוב שקפים

בניית מצגת היא למעשה רצף של שקף ועוד שקף עד לקבלת מצגת שלמה, נדמה זאת לסרט: פריים ועוד פריים אנחנו בונים סרט, כל פריים עומד בזכות עצמו, חיבור כולם יחד ייתן את הסרט השלם.

קרא עוד »

מתחיל ב-06.06.2024

1 מפגש

16:00 - 09:00
Azure AI Fundamentals
דילוג לתוכן