קורסי מיקרוסופט לארגונים – כרמל הדרכה

Microsoft Partner

קורס אקסל – איזור נתונים דינאמי

תוכן עניינים

כאשר טבלה בנויה בהתאם לכללי מסד נתונים באופן תקין, ניתן יהיה להחיל עליה באופן ישיר תכונות רבות של עיבוד נתונים כמו מגוון פקודות מתוך תפריט נתונים.

אולם, ישנן תכונות מעמיקות יותר בתכנה, שמצריכות ביצוע פעולה מקדימה של הכרזה וזיהוי רשמיים של איזור הטבלה כמסד נתונים. טבלה זו נכנסת לרשימת טבלאות מוכרזות של התכנה, והופכת למקור נתונים דינאמי (או טבלה דינאמית) שניתן להתייחס אליו בנפרד ביבוא, ייצוא ועיבוד, ולהחיל עליו תכונות מעמיקות יותר שבתוכנה.

לפיכך:

  • טבלה, גם אם היא שומרת על כללי מסד נתונים, כל עוד אינה מוכרזת בתכנה, איננה משמשת כמקור נתונים דינאמי ולכן לא ניתן להחיל עליה אפשרויות מתקדמות מסוימות של עיבוד נתונים –
    איזור כזה בתכנה נקרא "טווח".
  • טבלה, גם אם אינה שומרת על כללי מסד נתונים, אך הטווח שלה מוכרז בתכנה, הופכת למקור נתונים דינאמי ויהיה ניתן להחיל עליה אפשרויות מתקדמות של עיבוד נתונים –
    איזור כזה בתכנה נקרא פשוט "טבלה" (או טבלה דינאמית).

חשוב לציין שבזכות הכרזה על איזור כטבלה דינאמית, אף שהוא לא עומד באופן מלא בדרישות לכללי מסד נתונים, תסייע בזיהוי של התכנה את הטבלה שבאיזור זה, כמסד נתונים לכל דבר. דבר זה מאפשר לעיתים ביצוע פעולות ותכונות של עיבוד מסד נתונים, שלא היו ניתנים באופן תקין ללא הכרזה זו.
כמו כן, זיהוי זה יכול לסייע בטיוב הנתונים והפיכת הטבלה למסד נתונים תקין, זאת באמצעות כלי השאילתות של Power Query – כלי שזמין על טבלאות דינאמיות בלבד.

 

קורס אקסל
תוכן עניינים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
למה לבחור בכרמל הדרכה?
אנחנו מציעים פתרונות איכותיים להדרכות מקצועיות שחוסכות לכם זמן ומשאבים, ומספקים לכם את הכלים לקחת את כישורי האקסל שלכם עוד צעד קדימה!
מרצים מובילים

בעלי ניסיון הדרכתי ומעשי עשיר

מגיעים אליכם

אתם קובעים את מיקום הקורס והמועד

תאוריה ותרגול

חומרי לימוד ומעבדות רשמיות של מיקרוסופט הזמינים בענן

תוכנית מותאמת

התאמה מלאה ואישית לדרישות ולצרכי הארגון

למדו מהמומחים שלנו
Working with Excel?
כמה דברים שחשוב לדעת על Excel

לכל חברה, בכל תחום – באופן גורף – ישנם נתונים, מדויק יותר לומר – בסיסי נתונים.
בסיסי נתונים בהם מתנהל המידע של החברה.
בסיסי הנתונים יכולים להיות רשימת לקוחות, רשימת ספקים, דוחות שעות, חישובי מדדים, השוואות תמחירים, הצלבות של בדיקות; מוצרים; רכיבים; דגימות ועוד ועוד.
גם אם בסיסי הנתונים שלכם מאוגדים בתוכנות כמו CRM, ERP, או תוכנות המתואמות אישית לניהול הפעילות, התפעול השוטף, הסקת מסקנות, ניתוח הפעילות מתבצעים כיום, ברוב הדומיננטי של החברות עם יישום ה-Excel של Microsoft.

קרא עוד »
קורס אקסל
קורס אקסל – מה זה אקסל?

אקסל הוא יישום אחד מכלל היישומים בחבילה הנקראת –  Microsoft Office.
היישום/תוכנה זו, היא הנפוצה ביותר לניהול בסיסי מידע לצורך חישובים מתמטיים, והצגה גרפית של הנתונים.
ייעודה העיקרי הוא הצגה וחישוב של ערכים מתמטיים ונוסחאות לצרכים שונים החל מחישובי שכר, דרך נוסחאות מרובות-ערכים ועד לחישובים מדעיים.

קרא עוד »

מתחיל ב-04.03.2024

1 מפגש

16:00 - 09:00
Power Automate
דילוג לתוכן