קורסי מיקרוסופט לארגונים – כרמל הדרכה

Microsoft Partner

קורס אקסל – מודל הנתונים

תוכן עניינים

מסד נתונים אחד, הוא למעשה טבלת נתונים אחת. אולם לרוב, כלל המידע איתו אנו עובדים, נמצא במספר מקורות נתונים, במספר טבלאות, גם בקבצים שונים, וייתכן שאף ממקורות משאבים שונים חוצי תוכנות.

בנוסף, בין כל מסדי הנתונים איתם אנו עובדים, קיימים לרוב גם קשרים מסוימים. לדוגמה: טבלת פרטים אישיים של עובדים, הקשורה לטבלה אחרת שהיא טבלת מכירות מוצרים חודשית בה מצוין העובד שביצע כל מכירה, הקשורה לטבלת פרטי המוצרים וכיו"ב.

כל הנתונים הללו וקשרי הגומלין ביניהם יוצרים את כלל עולם המידע שאיתו אנו עובדים. אוסף כל הטבלאות ומסדי הנתונים הללו יוצר למעשה מסד-על, שהוא ב-Excel מודל נתונים.

יצירת מודל נתונים באקסל, ע"י יבוא כלל מקורות הנתונים שלנו לתוכו, מאפשרת לשלב את כל הנתונים במקום אחד ולהגדיר את קשרי הגומלין ביניהם. כך נוכל לעבד נתונים באופן חוצה טבלאות, לאחזר מידע מתוך טבלאות מסוימות על בסיס מפתחות חיפוש מטבלאות אחרות, ולהציג דוח אחיד (כמו טבלת ציר או תרשים ציר) המשלב נתונים ממספר מקורות נפרדים, הקשורים זה לזה.

לפיכך, יצירת מודל נתונים ב-Excel מתבצעת ע"י יבוא נתונים והגדרת קשרי גומלין.

קורס אקסל
תוכן עניינים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
למה לבחור בכרמל הדרכה?
אנחנו מציעים פתרונות איכותיים להדרכות מקצועיות שחוסכות לכם זמן ומשאבים, ומספקים לכם את הכלים לקחת את כישורי האקסל שלכם עוד צעד קדימה!
מרצים מובילים

בעלי ניסיון הדרכתי ומעשי עשיר

מגיעים אליכם

אתם קובעים את מיקום הקורס והמועד

תאוריה ותרגול

חומרי לימוד ומעבדות רשמיות של מיקרוסופט הזמינים בענן

תוכנית מותאמת

התאמה מלאה ואישית לדרישות ולצרכי הארגון

למדו מהמומחים שלנו
Working with Excel?
כמה דברים שחשוב לדעת על Excel

לכל חברה, בכל תחום – באופן גורף – ישנם נתונים, מדויק יותר לומר – בסיסי נתונים.
בסיסי נתונים בהם מתנהל המידע של החברה.
בסיסי הנתונים יכולים להיות רשימת לקוחות, רשימת ספקים, דוחות שעות, חישובי מדדים, השוואות תמחירים, הצלבות של בדיקות; מוצרים; רכיבים; דגימות ועוד ועוד.
גם אם בסיסי הנתונים שלכם מאוגדים בתוכנות כמו CRM, ERP, או תוכנות המתואמות אישית לניהול הפעילות, התפעול השוטף, הסקת מסקנות, ניתוח הפעילות מתבצעים כיום, ברוב הדומיננטי של החברות עם יישום ה-Excel של Microsoft.

קרא עוד »
קורס אקסל
קורס אקסל – מה זה אקסל?

אקסל הוא יישום אחד מכלל היישומים בחבילה הנקראת –  Microsoft Office.
היישום/תוכנה זו, היא הנפוצה ביותר לניהול בסיסי מידע לצורך חישובים מתמטיים, והצגה גרפית של הנתונים.
ייעודה העיקרי הוא הצגה וחישוב של ערכים מתמטיים ונוסחאות לצרכים שונים החל מחישובי שכר, דרך נוסחאות מרובות-ערכים ועד לחישובים מדעיים.

קרא עוד »

מתחיל ב-04.03.2024

1 מפגש

16:00 - 09:00
Power Automate
דילוג לתוכן