קורסי מיקרוסופט לארגונים – כרמל הדרכה

Microsoft Partner

קורס אקסל – קשרי גומלין

תוכן עניינים

עמודות נתונים זהות, המופיעות בטבלאות שונות, מהוות קשרי גומלין בין טבלאות אלו.

קשרי גומלין

בעולם תוכן מסוים, בו עובדים עם מספר טבלאות, שכיח מאוד שישנם נתונים החוזרים על עצמם ביניהן. נתונים אלו קושרים לוגית את הטבלאות זו לזו.

לדוגמא:

 • טבלה המכילה שמות מוכרים ופרטיהם האישיים תהיה קשורה לטבלת המכירות החודשית – עמודת הנתונים הקושרת ביניהן תהיה למשל שם המוכר או עמודת תעודת הזהות שלו.
 • טבלת המכירות החודשית תהיה קשורה גם לטבלת תיאור הפריטים – עמודת הנתונים הקושרת ביניהן תהיה למשל שם הפריט או קוד הפריט.

כך ניתן למצוא הקשרים בין מספר טבלאות, וייתכן יותר מקשר גומלין אחד בין שתי טבלאות. לצורך הגדרת קשרי הגומלין במודל הנתונים יש להבחין בין סוגים שונים של קשרי גומלין.

סוגי קשרי גומלין

העמודות שמהוות את הקשר הלוגי בין שתי טבלאות נקראות מפתחות. ישנם מספר סוגי מפתחות, להלן החשובים שבהם:

 • מפתח ראשי

  עמודה המכילה נתונים ייחודים. למשל, בטבלת "נתוני עובדים" כל שורה מייצגת עובד אחד בלבד. לכן עמודת "תעודת זהות" היא עמודה של נתונים ייחודיים, שאינם חוזרים על עצמם. זאת לעומת עמודת "עיר מגורים" למשל, שבה ייתכן ששני עובדים שונים יגורו באותה העיר.

 • מפתח משני

  עמודה המכילה נתונים ייחודיים, חוץ מעמודת המפתח הראשי. למשל, בטבלת "נתוני עובדים", חוץ מעמודת "תעודת זהות", יכולה להיות גם עמודת "מספר עובד".

 • מפתח זר

  עמודה המכילה נתונים הקשורים לעמודת מפתח ראשי בטבלה אחרת. למשל, עמודת "תעודת זהות" בטבלת "רישום נוכחות חודשי של עובדים", היא עמודת מפתח זר לעמודת "תעודות זהות" בטבלת "נתוני עובדים".

קשרי גומלין בין מפתחות

ישנם מספר קשרי גומלין בין מפתחות, להלן החשובים ביניהם:

 • יחיד-ליחיד

  קשר בין טבלה, שבה המפתח הזר הינו עמודת ערכים ייחודיים בעצמה, לטבלה עם המפתח הראשי. למשל, עמודת "תעודת זהות" בטבלת "נתוני עובדים" מקיימת קשר של יחיד-ליחיד עם עמודת "תעודת זהות" בטבלת "שכר עובדים".

 • יחיד-לרבים

  קשר בין טבלה שבה המפתח הזר מיכול להכיל מספר פעמים את הנתונים שבמפתח ראשי של טבלה אחרת. למשל, עמודת "תעודת זהות" בטבלת "נתוני עובדים" מקיימת קשר של יחיד-לרבים עם עמודת "תעודת זהות" בטבלה "מכירות חודש". כל עובד ביצע מספר מכירות במהלך החודש, ולכן יכול מספר ת"ז שלו יכול להופיע יותר מפעם אחד בטבלת המכירות החודשית.

 

 

קורס אקסל
תוכן עניינים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
למה לבחור בכרמל הדרכה?
אנחנו מציעים פתרונות איכותיים להדרכות מקצועיות שחוסכות לכם זמן ומשאבים, ומספקים לכם את הכלים לקחת את כישורי האקסל שלכם עוד צעד קדימה!
מרצים מובילים

בעלי ניסיון הדרכתי ומעשי עשיר

מגיעים אליכם

אתם קובעים את מיקום הקורס והמועד

תאוריה ותרגול

חומרי לימוד ומעבדות רשמיות של מיקרוסופט הזמינים בענן

תוכנית מותאמת

התאמה מלאה ואישית לדרישות ולצרכי הארגון

למדו מהמומחים שלנו
Working with Excel?
כמה דברים שחשוב לדעת על Excel

לכל חברה, בכל תחום – באופן גורף – ישנם נתונים, מדויק יותר לומר – בסיסי נתונים.
בסיסי נתונים בהם מתנהל המידע של החברה.
בסיסי הנתונים יכולים להיות רשימת לקוחות, רשימת ספקים, דוחות שעות, חישובי מדדים, השוואות תמחירים, הצלבות של בדיקות; מוצרים; רכיבים; דגימות ועוד ועוד.
גם אם בסיסי הנתונים שלכם מאוגדים בתוכנות כמו CRM, ERP, או תוכנות המתואמות אישית לניהול הפעילות, התפעול השוטף, הסקת מסקנות, ניתוח הפעילות מתבצעים כיום, ברוב הדומיננטי של החברות עם יישום ה-Excel של Microsoft.

קרא עוד »
קורס אקסל
קורס אקסל – מה זה אקסל?

אקסל הוא יישום אחד מכלל היישומים בחבילה הנקראת –  Microsoft Office.
היישום/תוכנה זו, היא הנפוצה ביותר לניהול בסיסי מידע לצורך חישובים מתמטיים, והצגה גרפית של הנתונים.
ייעודה העיקרי הוא הצגה וחישוב של ערכים מתמטיים ונוסחאות לצרכים שונים החל מחישובי שכר, דרך נוסחאות מרובות-ערכים ועד לחישובים מדעיים.

קרא עוד »

מתחיל ב-04.03.2024

1 מפגש

16:00 - 09:00
Power Automate
דילוג לתוכן